Recenzja „Chłopak na zastępstwo” – K. West

Autor: Kasie West
Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Wydawnictwo: Feeria Young

51BshpuGREL._SX350_BO1,204,203,200_

Często słyszę opowieści od moich znajomych i przyjaciół o tym, jak poznali swoją drugą połówkę. Od przyjaźni, nienawiści, znajomości, czy też zwykłego przypadku, do wielkiej i prawdziwej miłości. Czasami wydaje się, że takie rzeczy się nie zdarzają, że to tylko historie, by upiększyć swoje życie i ubarwić swoją miłość. Jednak w każdej historii, nawet najbardziej wymyślonej, tkwi ziarenko prawdy. Opowieści takie, to również temat przewodni wielu książek i to już od czasów starożytnych.

Co w takim razie z miłością z przypadku? Wspomniałam o niej wcześniej, ponieważ to ona jest tematem przewodnim książki „Chłopak na zastępstwo” autorstwa Kasie West. Jest to opowieść o popularnej licealistce Gii, którą rzuca chłopak przed samym balem maturalnym. Dziewczyna jednak nie poddaje się i szybko znajduję „chłopaka na zastępstwo”, brata jednej z licealistek, który w dobry sposób udaje jej ukochanego. Wszystko tylko po to, by nie wyszła przed swoimi przyjaciółkami na kłamczuchę, która wymyśla sobie chłopaka.

Historia przedstawiona w tej książce jest bardzo lekka, cukierkowa i dość przyjemna. Pokazuje, jak bardzo próba posiadania idealnego wizerunku może być dla człowieka zgubna. Główna bohaterka dopiero po czasie orientuje się, jak bardzo jest w siebie zapatrzona i jak bardzo dba o to, co powiedzą o niej inni. Oczywiście miłość w bohaterach rozkwita powoli i nie jest bezproblemowa, czego można było się spodziewać. Niestety niektóre zachowania bohaterów, ich przyjaciół i rodziny są bardzo przerysowane, jakby zostały napisane trochę na siłę.

Myślę, że książka spodobałaby mi się bardziej, gdybym była jeszcze w liceum, gdy każdy problem urastał do rangi kataklizmu. Wydaje mi się jednak, że warto od czasu do czasu przeczytać bardziej lekką i cukierkową lekturę. Dlatego zachęcam do przeczytania każdego, kto lubi lekkie książki dla młodzieży!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s