11 faktów o mnie

img_1695

Przeczytałam ostatnio „Złudzenie” Charlotte Link, ale na recenzje będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Tymczasem postanowiłam, że skoro już jakiś czas prowadzę już tego bloga to napiszę luźny post o sobie samej. Będzie to 11 faktów o mnie, dość zaskakujących a czasami zwyczajnie przypadkowych. Mam nadzieję, że nie będziecie zawiedzeni.

Jestem totalnym leniem

Nie wiem, czy to kogoś dziwi, czy nie, ale od zawsze mam problem z samoorganizacją. Najchętniej leżałabym w łóżku z kubkiem herbaty i dobrą książką. Tymczasem życie zmusza mnie do ciągłego ruchu, przez co podwójnie nie mogę się zmotywować. Na całe szczęście ciągle z tym walczę i myślę, że jestem na dobrej drodze.

Nigdy nie miałam świadectwa z wyróżnieniem

Ten fakt jest mocno związany z poprzednim, ponieważ ze względu na moją naturę lenia, zawsze miałam problem ze zmotywowaniem się do nauki. Nauczyciele powtarzali, że stać mnie na więcej, ale mi się zwyczajnie nie chciało. Zaczęłam się starać dopiero na moich drugich studiach, ponieważ wiem, że z nimi wiążę swoją przyszłość.

Mówiłam już całymi zdaniami, gdy skończyłam półtora roku

Tego faktu sama nie pamiętam, ale rodzice od zawsze powtarzają mi, że jako jedyne dziecko w rodzinie tak szybko mówiłam.

W podstawówce wygrałam nagrodę za najwięcej wypożyczonych książek

Zawsze uwielbiałam chodzić do biblioteki szkolnej i przyniosło to efekty w drugiej klasie szkoły podstawowej. W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, jaka to była nagroda, ale do dziś pamiętam to miłe uczucie bycia najlepszą.

img_2363

Noszę okulary od 17 lat

W drugiej klasie szkoły podstawowej rodzice zauważyli, że zaczynam widzieć coraz gorzej i zabrali mnie na wizytę do okulisty. Diagnoza: okulary na stałe. Byłam wtedy jedyną osobą w moim roczniku, która nosiła okulary. Niestety wzbudzało to wielkie zainteresowanie moich rówieśników, którzy śmiali się i krzyczeli za mną „rower”. Do dziś bardzo mnie to bawi. Jakiś czas próbowałam nosić szkła kontaktowe, ale moje oczy ciężko się do nich przyzwyczajają.

Uwielbiam dźwięk skrzypiec i kontrabasu

Zawsze na gorsze dni włączam sobie moją ulubioną skrzypaczkę Lindsey Stirling lub Nigela Kennedy’ego. Poprawiają mi humor od dłuższego czasu. Jestem osobą, która lubi bardzo słuchać muzyki klasycznej, szczególnie „Czterech pór roku” Vivaldiego a w wykonaniu Nigela to już miód dla moich uszu.

Nie lubię oglądać filmów

W swoim życiu obejrzałam ich naprawdę bardzo mało. Dużo bardziej wolę seriale, ponieważ filmy są dla mnie za długie i ciężko jest mi skupić się przez dłuższy czas na jednej rzeczy. Mimo to jestem wielką fanką całej sagi „Star wars” i są to jedyne filmy na których potrafię się skupić.

Jestem domatorem

Wolny czas najbardziej lubię spędzać w swoich czterech ścianach. Siedzenie cały dzień w domu nie sprawia mi żadnego problemu. Wiąże się z tym też kolejny fakt, że nie lubię podróżować, chociaż swego czasu robiłam to regularnie. Uważam podróże za stratę pieniędzy i otwarcie się do tego przyznaję.

Mam czterech chrześniaków

W wieku 23 lat trzymałam do chrztu swojego najmłodszego chrześniaka, syna mojej przyjaciółki, na dodatek jedynego płci męskiej. Poza nim mam jeszcze trzy chrześnice, dwie są moimi kuzynkami, jedna jest córką mojej przyjaciółki. Całą czwórkę uwielbiam i kocham nad życiem, staram się też poświęcaj im dużo uwagi. Wcale nie jest tak, że muszę posiadać wielką gotówkę, by zdobyć ich sympatię. Oni najbardziej lubią, gdy do nich przychodzę w odwiedziny. Jestem też osobą bardzo lubianą przez dzieci, dlatego też zawsze potrafię się z nimi porozumieć.

Mam częste bóle głowy

Na wszelkie zmiany w swoim życiu i pogodzie reaguję bólami głowy. Gdy za bardzo się denerwuję, gdy ciśnienie spada, lub rośnie, gdy jestem głodna, lub za dużo śpię… Można tak wymieniać w nieskończoność. Byłam z tym u lekarza, jednak nic poważnego nie stwierdzono. Staram się stosować dietę eliminacyjną, na dłuższy czas odrzuciłam nawet kofeinę. Niestety nic nie przynosi skutków.

Mam do siebie duży dystans

Potrafię często śmiać się z własnej osoby i staram się nie brać do siebie negatywnych komentarzy na mój temat. Niestety wobec samej siebie jestem od zawsze bardzo krytyczna i potrafię wypominać sobie samej pojedyncze błędy przez wiele długich lat. Tak już mam…

To już wszystkie 11 faktów o mnie! A Wy co możecie o sobie powiedzieć?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s