99 seriali… #3

pexels-photo-57043

W ostatniej części tego cyklu prezentowałam Wam 3 seriale zagraniczne, które skończyły się nagle. Dzisiaj chciałabym podjąć się kontynuacji tego motywu i polecić trzy seriale polskie, które skończyły się po pierwszym sezonie. Wiele osób uważa, że polskie seriale są niewarte oglądania, słabe i do niczego. Nie mogę zgodzić się z tym stwierdzeniem, ponieważ niektóre oglądam od wielu lat i wciąż mnie na nowo zaskakują.

2xl

2XL

To historia młodej kobiety z dużą nadwagą i ogromnym temperamentem, która w pewnym momencie postanawia się odchudzić. Udaje się do dietetyczki (która również ma problemy z wagą) i szybko się z nią zaprzyjaźnia. Jest to serial komediowy, jednak w dobry sposób pokazuje zmagania kobiet z nadwagą, życiem codziennym, przeszłością oraz rozterkami miłosnymi. Nigdy nie nagrano kolejnego sezonu, prawdopodobnie ze względu na małą oglądalność.

az-po-sufit

Aż po sufit

Serial opowiada o rodzinie z trójką dorosłych dzieci. Jak to mówią, małe dzieci – mały problem, duże dzieci – duży problem i w tym serialu to powiedzenie się sprawdza. Każdy z odcinków pokazany jest z perspektywy jednego członka rodziny: matki, ojca, córki, starszego brata albo najmłodszego. Cała historia przedstawiona w serialu jest bardzo poruszająca, momentami też smutna. Pokazuje jednak, że w życiu bardzo ważna jest rodzina i zawsze powinniśmy o tym pamiętać. „Aż po sufit” ściągnięto z anteny ze względu na zbyt małą oglądalność, która wynikała z tego, że widzom nie podobała się główna para serialu – Cezary Pazura i Edyta Olszówka.

powiedz_tak

Powiedz tak!

Zostawiłam ten serial na sam koniec, ponieważ jest moim ulubionym w tej serii. Opowiada on o młodej dziewczynie, która po udanym ślubie swojej siostry, postanawia zająć się organizacją wesel. Poza tym po konflikcie z ojcem, zostaje zwolniona z pracy i postanawia się wyprowadzić. Cały serial nie należy do tych z cyklu cukierkowych, wesołych produkcji, w których wszystko układa się zawsze najlepiej. Muszę się przyznać, że po każdym odcinku chciało mi się płakać. Mamy tutaj dwie młode dziewczyny, zmagające się z życiem codziennym, starszą aktorkę, którą nikt już nie chce nigdzie zatrudnić, muzyka, który marzy o karierze i wiele wiele innych. Nie wiem z jakiego powodu serial nie będzie kontynuowany…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s